PORTFÖY

İzmir Gıda Çarşısı Genel Merkez ve Depo Tesisi İzmir, Konak

  • Bina
  • 7 Bölüm/Oda
  • 4.000 m2
Portföy No: 165826
Satılık - Bina 8.600.000
Gayrimenkul Durumu:
Satılık
Portföy Tipi:
Bina
Kullanım Durumu:
Boş
Tapu Durumu:
-
Isıtma:
Merkezi Sistem
Binadaki Kat Sayısı:
7
Bulunduğu Kat:
Müstakil
Bölüm/Oda Sayısı:
7
Yapım Yılı:
1989
Krediye Uygun mu?:
Evet:
Krediye Uygun mu?:
Evet:
Net Alan
4.000 m2
Aidat:
-

Portföy Tanıtım Videosu

Detaylı Açıklama


2018 yılında renovasyonu tamamlanmış toplam 4245 m2 inşaat alanı.

 

3025 m2 net depo kullanım alanı

 

1 bodrum, 1 zemin, 1 asma, 3 tipik, 1 çatı katı toplam 7 kat.

 

Ana, servis ve yükleme kapıları/girişleri

 

Depolama alanları, parekende satış bölümü, ofis alanları,

 

Sergileme alanları, yemekhane, sosyal alanlar ve personel soyunma-duş bölümü, yönetici bölümüm, yönetici bölümü servis alanları.

 

Yükleme alanları ile bağlı yük asansörü, yolcu asansörü

 

50 kişilik personele yemek çıkartacak endüstriyel mutfak ekipman ve havalandırma sistemleri, 30 kişilik dolap kapasitesiyle personel soyunma ve duş/WC bölümleri ile rekreasyon bölümü bulunmaktadır.

 

Zemin kat depo alanında, yönetici bölümünde ve sergileme alanında ayrı mutfak bölümleri

 

Zemin kat, depolama alanı, ofis alanı ve yönetici bölümlerinde ayrı bay-bayan WC bölümleri

 

Ofis alanı, yönetici bölümlerinde depolama/evrak odaları

 

Yönetici bölümünde firma sahibinin kullanımına ait dinlenme odası ve bağlantılı duş/WC bölümü bulunmaktadır.

 

Ana bina depo vasfında 1988 yılında inşaa edilmiş olup döşeme üstündeki tesviye şapı zaman içinde aşınma ve bozunmaya uğramış, renovasyon çerçevesinde tüm katlardaki tesviye şapları sökülmüş ve kristalize yalıtım harcı katkılı beton ile tesviye şapları yapılarak üzeri epoksi boya ile kaplanmıştır.

 

Cephe ve çatı Çanakkale Seramik ürünü 5mm kalınlığında Kalesinterflex porselen seramil ile kaplanmışltır.

 

Çatı katından teraslara ve 2. kattan ek bina üzerindeki terasa acil çıkışlar düzenlenmiştir.

 

Ek binanın son katı döşeme üstü teras olarak düzenlenmiş ve tüm binanın gücünü karşılayan jenaratör ve havalandırma ve klima santralleri bu teras üzerinde konumlandırılmıştır.

 

Ana binanın son kat döşeme üstüne çelik taşıyıcılı çatı katı eklenmiştir. Çelik taşıyıcıların üzerine sandviç panel, üzerine izalasyon, üzerine ise Çanakkale Seramik firmasının 5mm kalınlığında Kalesinterflex porselen seramik kaplanmışltır.

 

Binanın tümü otomasyon sistemiyle kontrol edilen havalandırma ve depo dışındaki tüm bölümler otomasyon sistemi ile kontrol edilebilen Toshiba ürünü VRF klima sistemi ile donatılmıştır.

 

Havalandırma sistemileri; ıslak hacimler, yemekhane, depo ile ofis ve yönetici katı bölümleri ayrı sistemler halinde çözülmüştür.

 

Binanın tümü yangın ihbar, söndürme ve kaçış sistemlerine uygun olarak donatılmıştır. Buna uygun olarak her kat acil ve kat holü çıkışlarında yangın kapıları, yangın ihbar sistemi ve her katta yangın dolapları ile bu dolaplarla bağlantılı bodrum katta yer alan 20 ton SU DEPOSU mevcuttur.

 

Binanın sergileme ve fuaye bölümlerinde Schreder firmasının armatürleri kullanılmıştır. İç mekandaki tüm diğer sarkıt, spot ve aplikler İrme Elektrik ürünü olup, dış cephede kullanılan şerit led ışıklı aydınlatma armatürleride firma tarafından imal edilmiştir.

 

Ofis alanı iç bölümleri aliminyum doğrama profilleri ile paneller oluşturularak bölünmüştür.

 

Tüm merdivenler ebatlanarak ve sergileme fuaye alanı zemini 6060cm Zimbabve Nero Black granit ile kaplanmıştır. Ofis alanları lüx vinil karo ile yönetici katı Çiftyıldız Mermer Kemalpaşa Beyazı ile Karacabey Siyahı ebatlanarak kaplanmıştır.

 

Depo alanları kristalize yalıtım harcı katkılı tesviye şapının arkasından astarlanarak epoksi boya ile kaplanmıştır.

 

Bina giriş terası ve merdivenleri Çanakkale Seramik ürünü 8mm kalınlığında Kalesinterflex porselen seramik ile kaplanmıştır.

 

Sergileme fuaye alanı tavanında Astav ürünü 20208cm siyah kare petek asma tavan uygulanmış, yönetici katı ve ofis alanlarında ise alçıpan asmatavan ve pvc gergi tavan (ışık ve lake) uygulanmalşarı yapılmıştır.

 

Personel soyunma odaları ve tuvaletlerinde Kütahya Seramik fayans ve seramikleri kullanılmış olup, vitrifiye ve batarya setleri Artema`dan tedarik edilmiştir.

 

Yönetici katı ıslak hacimlerinde Kütahya Seramik fayans ve seramikleri ile muhtelif duvar kağıtları kullanılmış olup, vitrifiye ve batarya setleri Artema`dan tedarik edilmiştir.

 

 

Fikret Yenidünya

 

0533 657 31 24Harita Konumu

DETAYLI İLETİŞİM FORMU